fbpx
Niewidzialny Link Partnerski - wsparcie dla afiliacji

Niewidzialny Link Partnerski – wsparcie dla afiliacji

Część internautów, którzy odwiedzają strony w poszukiwaniu informacji o produktach lub usługach, jakie zmierzają kupić, świadomie nie klika w znajdujące się na nich odnośniki. Jeśli zajmujesz się afiliacją (programy partnerskie, MLM), to taki zakup z pominięciem kliknięcia w Twój link partnerski oznacza brak prowizji. Dlatego poznaj rozwiązanie, które uchroni Ciebie przed jej utratą.

Prowadzenie strony internetowej, a jeśli afiliacja to Twoje podstawowe źródło dochodu, to zapewne wielu stron, wymaga nakładów czasowych i finansowych. Zależy Ci więc na skutecznej monetyzacji ruchu, który na tych stronach jest generowany. Jednak wspomniane wyżej działania skutecznie to utrudniają.

Użytkownicy internetu są coraz bardziej świadomi. Wielu z nich doskonale zdaje sobie sprawę o umieszczaniu na stronach zawierających opisy lub porównania produktów i usług linków partnerskich. Oczywiście nie można generalizować, że każdy użytkownik, który o tym wie, nie będzie w taki link klikał. Znajdą się zarówno tacy, którzy nie klikną, tacy, którym jest to obojętne oraz osoby, które klikną, by w ten sposób wynagrodzić Ciebie za czas poświęcony na przygotowanie treści, która była dla nich pomocna.

Reklama
Advertisement

Podpowiedź od Google

Często, zwłaszcza osoby początkujące w afiliacji, nie zdają sobie nawet sprawy, że użytkownik celowo nie klika zamieszczonego na stronie linku partnerskiego. Aby tego uniknąć można próbować oczywiście zastosować różne sztuczki i rozwiązania – nie zawsze etyczne. Jeśli jednak przekombinujemy, to taki użytkownik będzie się w przyszłości trzymał od naszej strony z daleka. Ciężko będzie też liczy na jej polecenie kolejnym użytkownikom.

Warto więc zastosować rozwiązanie, które jest zarówno proste pod względem informatycznym, jak i etyczne dla użytkownika, czyli nie wymuszające podjęcia przez niego konkretnego działania. Takie rozwiązanie podpatrzyłem kiedyś na stronach należących do Google i z powodzeniem zacząłem wykorzystywać na swoich stronach. Rozwiązanie to nazwałem „Niewidzialny Link Partnerski”, bo ta nazwa idealnie oddaje jego funkcjonalność. Wszystko zaś wymaga dodania tylko jednej linijki kodu, a dokładniej jednego znacznika języka HTML, dla każdego linka partnerskiego, który chcemy, by automatycznie był „klikany” po wejściu na naszą stronę.

Niewidzialny Link Partnerski

Rozwiązanie to dodaje do strony ukryty link partnerski, który samoczynnie się aktywuje. Uzyskujesz więc dokładnie taki sam efekt, jakby użytkownik klikną odnośnik zawierający umieszczony w nim URL programu partnerskiego. Wszystko dzieje się jednak w tle, a kod nie powoduje przeładowania bieżącego lub otwarcia nowego okna przeglądarki.

Kod do dodania na stronie:

<img src="https://mojlinkpartnerski.pl" style="display: none;">

gdzie URL https://mojlinkpartnerski.pl należy zastąpić własnym linkiem partnerskim. Aby funkcja ta nie miała wpływu na szybkość ładowania się Twojej strony, zalecam dodanie jej przed zamykającym treść strony znacznikiem </body>.

WAŻNE: W przypadku niektórych linków partnerskich może się zdarzyć, że ich użycie na stronie z wykorzystaniem tego rozwiązania spowoduje wygenerowanie przez przeglądarkę informacji z ostrzeżeniem lub błędem. Ostrzeżenie lub błąd dotyczą protokołu HTTPS, a rodzaj pojawiającego się komunikatu będzie zależał od używanej przez użytkownika przeglądarki. W takiej sytuacji sugeruję zrezygnowanie z używania takiego linku partnerskiego w połączeniu z powyższym kodem i zastosowania normalnego odnośnika (znacznik <a></a>).